• Kościół Ukrzyżowania

  • Wieczernik

  • Dwór Heroda

  • Św. Weronika

  • Piłat

Fundacja Kalwaria Pakoska

Ratujemy zabytki - KRS: 0000282780

390 Droga Krzyżowa

015

Kronika Kalwarii

kronika

   Zapraszamy do obejrzenia prezentacji Kroniki Klasztoru i Kalwarii Pakoskiej z lat 1680-1738. Kronika ma 1013 stron - prezentujemy pierwszych sto stron. 

Zegar

   
    Ferienhaus Ostsee

TY TEŻ MOŻESZ PRZEKAZAĆ 1 % PODATKU DLA KALWARII PAKOSKIEJ

KRS: 0000282780

1procent logo

   Tradycyjnie , jak co roku, prosimy o przekazanie 1 % podatku na dokończenie odrestaurowania wnętrza kaplic kalwaryjskich.

   W czerwcu minie 10 lat od zarejestrowania fundacji "Kalwaria Pakoska”. Przez te lata udało się zrealizować szereg zadań – to dzięki corocznie organizowanej kweście jak i środkom przekazanym z odpisu 1% z rozliczeń podatkowych oraz z innych źródeł. W czasie kwesty przekazaliśmy Państwu ulotkę – 9 lat działalności Fundacji. Zebrane pieniądze przeznaczamy tylko na działalność statutową fundacji, pracujemy społecznie.

  Dzięki dotychczasowemu wsparciu każdego z Państwa, zrealizowanemu przez gminę Pakość projektu Parku Kulturowemu, Kalwaria stała się piękną wizytówką naszej gminy zarówno w wymiarze sakralnym , jak i architektonicznym. Choć kalwaryjskie kapliczki i otaczający je park prezentują się bardzo ładnie, to wcale nie oznacza, że zabytkowe budowle jak i ich wyposażenie nie wymagają już nakładu prac konserwatorskich. Inwestować trzeba praktycznie przez cały czas. Każdy może mieć wkład w utrzymanie barokowej Kalwarii.

   Przed Fundacją stoją kolejne zadania – m. in. odrestaurowanie wnętrza kaplicy „ Kajfasz – Więzienie” - przekazaliśmy do odrestaurowania jeden z dwóch ołtarzy z tej kaplicy – koszt odrestaurowania – ok. 80 000,00 zł. oraz w dalszym ciągu promocja naszej zabytkowej Kalwarii.

   W imieniu Zarządu Fundacji składamy Państwu serdeczne podziękowanie za wspieranie naszych działań związanych z odrestaurowaniem Kalwarii.

 Przyjmijcie Państwo również życzenia na Nowy Rok - Niech dopisuje Wam zdrowie i pogoda ducha, otacza przyjaźń i szacunek ludzi. Niech Nowy Rok 2017 będzie szczęśliwy dla każdego z Was.

MODLITEWNIK KALWARYJSKI

modlitewnik kalwaryjski okładka

W związku z rocznicą 390-lecia naszej Kalwarii został wzno-wiony drukiem nasz pakoski Modlitewnik Kalwaryjski.
Wydanie rocznicowe można nabyć na furcie klasztornej lub w kancelarii parafialnej.

390 lat Kalwarii Pakoskiej

logo 390 lat

Nowe pocztówki

pocztowka 1

pocztowka 2

pocztowka 3

pocztowka 4

pocztowka 5

pocztowka 6