• Kościół Ukrzyżowania

  • Wieczernik

  • Dwór Heroda

  • Św. Weronika

  • Piłat

Fundacja Kalwaria Pakoska

Ratujemy zabytki - KRS: 0000282780

390 Droga Krzyżowa

015

Kronika Kalwarii

kronika

   Zapraszamy do obejrzenia prezentacji Kroniki Klasztoru i Kalwarii Pakoskiej z lat 1680-1738. Kronika ma 1013 stron - prezentujemy pierwszych sto stron. 

Zegar

   
    Ferienhaus Ostsee

   Kalwaria Pakoska w przyszłym roku obchodzić będzie 390 rocznicę swojego powstania. Dziś m.in. poprzez realizację kompleksowego projektu pt. „Utworzenie parku kul­turowego Kal­waria Pakoska jako elementu promocji dziedzic­twa Kujaw i Pałuk”, kapliczki kalwaryjskie z zewnątrz odzyskały dawny blask. Pozostałe zabytki wchodzące w skład „Kalwarii Pakoskiej”, w tym ołtarze znajdujące się w kapliczkach przy wsparciu darczyńców, corocznie organizowanej kweście, przekazywanemu 1%  podatku, sukcesywnie poddawane są procesowi odrestaurowania. W ostatnich dwóch latach zostały odrestaurowane m.in. ołtarze w kaplicy „Wieczernik” i  „Pożegnanie z Matką”. Ku końcowi zmierza odrestaurowanie ołtarza z kaplicy  „Kajfasz – Więzienie” (koszt odrestaurowania to 85.000,00 zł). 

   Podczas tegorocznego Święta Zmarłych, w dniach 31 października i 1 listopada, Fundatorzy, Rada Programowa Fundacji, przedstawiciele władz samorządowych oraz uczniowie tradycyjnie będą prowadzić kwestę na cmentarzu, na prace renowacyjne związane z odrestaurowaniem drugiego ołtarza w kaplicy „Kajfasz – Więzienie”.

   Wzorem lat ubiegłych możliwe będzie również zaopatrzenie się w różnego rodzaju materiały promocyjne, m.in. w kalendarz na 2018 rok z kalwaryjskimi kaplicami.

   Za okazane wsparcie w imieniu Zarządu Fundacji wszystkim darczyńcom dziękujemy.

ołtarz Kajfasz Więzienie

Nowo odrestaurowany ołtarz w kaplicy Kajfasz - Więzienie

MODLITEWNIK KALWARYJSKI

modlitewnik kalwaryjski okładka

W związku z rocznicą 390-lecia naszej Kalwarii został wzno-wiony drukiem nasz pakoski Modlitewnik Kalwaryjski.
Wydanie rocznicowe można nabyć na furcie klasztornej lub w kancelarii parafialnej.

390 lat Kalwarii Pakoskiej

logo 390 lat

Nowe pocztówki

pocztowka 1

pocztowka 2

pocztowka 3

pocztowka 4

pocztowka 5

pocztowka 6