• Kościół Ukrzyżowania

  • Wieczernik

  • Dwór Heroda

  • Św. Weronika

  • Piłat

Fundacja Kalwaria Pakoska

Ratujemy zabytki - KRS: 0000282780

Drogi Krzyżowe - Zapraszamy

droga krzyzowa 2018 miniatura

Kronika Kalwarii

kronika

   Zapraszamy do obejrzenia prezentacji Kroniki Klasztoru i Kalwarii Pakoskiej z lat 1680-1738. Kronika ma 1013 stron - prezentujemy pierwszych sto stron. 

Zegar

   
    Ferienhaus Ostsee

   W tym roku po raz jedenasty fundacja „ Kalwaria Pakoska” w dniach od 30 października do 01 listopada organizuje kwestę na dalsze prace renowacyjne naszej kalwarii.

   Z zewnątrz barokowe kapliczki i ich otoczenie prezentują się bardzo okazale , to dzięki wielu zaangażowanym ludziom, instytucjom, powstałemu Parkowi Kulturowemu „ Kalwaria Pakoska”.

   Odrestaurowanie wnętrza kaplic; ołtarzy, obrazów i innego sprzętu ruchomego – to zadanie fundacji.

   W ostatnich trzech latach udało się m.in. odrestaurować ołtarze z kaplicy „ Wieczernik” oraz z kaplicy „Pożegnanie z Matką”. W bieżącym roku przekazaliśmy do odrestaurowania ołtarz z kaplicy „ Kajfasz – Więzienie”. Ołtarz jest wpisany do rejestru zabytków, jest bardzo bogaty. Koszt jego odrestaurowania to kwota 85 000,00 zł. Planowane zakończenie prac – koniec 2017 r.

kajfasz do kwesta

 Wnętrze kaplicy " Kajfasz -  Więzienie", z której ołtarze zostały przekazane  do odrestaurowania.

 

   Wesprzeć prace konserwatorskie można wrzucając datki do puszki. Można będzie również zaopatrzyć się w różne wydawnictwa związane z Pakością i Kalwarią Pakoską oraz w kalendarz na 2017 rok ze zdjęciami „ Pakość na starej fotografii”.

Jak w każdym roku fundacja „ Kalwaria Pakoska” prosi o włączenie się do akcji ratowania kompleksu kalwaryjskiego naszej miejscowości.

   To dzięki dotychczasowemu wsparciu każdego z Państwa , Kalwaria stała się piękną wizytówką naszego miasta.

Jest to największy zabytek naszej miejscowości i na nas spoczywa obowiązek ratowania Jego i w jak najlepszym stanie przekazania kolejnym pokoleniom.

PRZEKAŻ 1% PODATKU

1procent logo

 KRS: 0000282780

390 lat Kalwarii Pakoskiej

logo 390 lat

Nowe pocztówki

pocztowka 1

pocztowka 2

pocztowka 3

pocztowka 4

pocztowka 5

pocztowka 6